Nitro-Nova Akadémia: Végzett az első évfolyam! - Nitrowise

2022/09/03

Nitro-Nova Akadémia: Végzett az első évfolyam!

Avagy utánpótlásképzés a la Nitrowise

Nem kell részletesebben kifejtenünk, hogy a magyar piacon is elég nagy hiány van szoftverfejlesztőből, és hogy az egyre több, akár külföldi remote munkalehetőség ezt hogyan fokozza (SPOILER ALERT: nagyon). Amellett, hogy minden tőlünk telhetőt megteszünk azért, hogy a Nitro Közösség tagjai jól érezzék magukat, és elégedettek legyenek minden feltétellel (projektek, közösség, munkakörülmények, anyagi juttatások), sokat gondolkozunk, hogy a fent említett körülmények ellenére is bővüljünk olyan fejlődni vágyó emberekkel, akik mind emberileg, mind szakmailag megállják a helyüket.

Ennek a gondolkozásnak lett az egyik eredménye, hogy tavasszal a Nova Services Zrt.-vel közösen meghirdettük a Nitro-Nova Akadémia első évfolyamait. A tanfolyam célja nem az, hogy olyanokat tanítsunk meg programozni, akiknek eddig semmi közül nem volt az informatika világához, hanem az, hogy egy gyakorlati gyorstalpalóval megmutassuk azokat a praktikákat, amik egy-egy adott technológia alkalmazását megkönnyítik. Így a célközönségünk a végzéshez közelálló egyetemistákból, valamint a technológiát, fejlesztési nyelvet váltó aktív fejlesztőkből állt.

A végzős évfolyam és támogatóik

Négy kurzus került meghirdetésre, amire 55 fő jelentkezett (persze volt, akit több képzés is érdekelt). A jelentkezők érdeklődése leginkább a Java és az Angular irányába húzott, így a négy téma közül (ezeken kívül meghirdettük a Liferay és az Automatizált tesztelői képzést) végül úgy döntöttünk, hogy csak ezt a kettőt indítjuk el az első évben. Ezekre 9-9 főt vettünk fel a komoly szűrést követően. A frontend akadémia már sikeresen lefutott, a Java a cikk írásakor zárul.

Ahhoz, hogy valaki eljusson a végzésig, először természetesen be kellett kerülnie a képzésbe. Ehhez az újonnan kialakított képzési oldalunkra kellett navigálnia, és ott leadni a jelentkezését. Az oldalt, valamint az Akadémiát több felületen is hirdettük, talán találkoztál plakátunkkal vagy bannerünkkel.

De miért is jelentkezne bárki is az akadémiára?

Nos, akiket mi keresünk, azokat már önmagában az új tudás is motiválja, de persze azért itt ennél többről volt szó! Hiszen ha valaki technológiát vált úgy, hogy már dolgozott a képzés előtt, akkor neki egy teljes havi béréről kellett volna lemondania. De csak volna! Hiszen a Nitro-Nova Akadémia minden résztvevője kapott egy alapszintű bért a képzés alatt is, hogy valóban csak a tanulásra kelljen fókuszálnia. És ezt a bért nem is kellett egyből visszafizetniük nekünk, ugyanis a képzés ingyenes volt minden sikeres teljesítő számára.

Hogy mi? Ti ilyen jótékonykodók vagytok? Vagy nem számít a pénz? :O

De, természetesen számít a pénz, de az Akadémia mind a Nova, mind a Nitro számára egy befektetés, ami annál jobban térül meg, minél felkészültebb munkatársaink vannak.

A jelentkezést követően felmértük, hogy az érdeklődőknek milyen szakmai és személyes kvalitásaik vannak, és ez alapján választottuk ki a legjobbakat. Az alapvető terv az volt, hogy teljesen jelenléti képzési formában tartjuk a Lágymányosi Campuson, az Infopark és BME által alkotott „mini Szilícium-völgyben”, ám a frontendeseknél rögtön az első héten beütött a krach, és egy hetet online formában kellett töltenünk, hála a COVID (n+1). hullámának. Miután ezt sikeresen megléptük, a képzés az eredeti tervek szerint haladhatott tovább.

A négy hét nem csak a technológiáról szól ám! Először egy kis jégtörő játék keretében megismerkedtek egymással a résztvevők, majd a teljes képzés alatt folytatódtak ezek az érdekes, kisebb feladatokat magukban rejtő kihívások, aminek keretében egyre többet tudtak meg egymásról, a két szervező cégről, ill. a környékről.

Ráadásul képződőink ekkor már meghívást kaptak a saját, belső csapatépítő eseményeinkre is. Emellett betekintést nyerhettek azokba az agilis eszközökbe, amiket fejlesztés során alkalmazunk, valamint olyan soft skill képzésen vehettek részt, aminek köszönhetően később könnyebben veszik az olyan akadályokat, mint például amikor egy megrendelő interjúztatja a fejlesztőket a projekt indulása előtt.

És mi történt négy hét eltelte után?

Vizsgák. Kőkemény számonkérések. Áttanult éjszakák.

Najó, ennyire nem volt szigorú a vége! De mindenkinek meg kellett mutatnia, hogy hasznosan töltötte az elmúlt időszakot. Ezt követően a Nitro és a Nova vezetői elbeszélgettek a végzettekkel, és a sikeresen teljesítők állást kaptak a két cég valamelyikénél. Azóta lefutottak a szakmai interjúk a megrendelőinkkel, és a nálunk kezdő új munkatársaink immár termelő projekteken dolgoznak, melyben belső mentoraink intenzíven segítik őket.

És mit hoz a jövő?

Lassan a Java-s évfolyam is végez, és remélhetőleg ők is hamarosan munkába állhatnak közösségünk teljes értékű tagjaiként. Ezen kívül pedig a képzés szervezői, az Akadémia Tanulmányi Osztálya és Professzorai ? tartanak egy retrót. Itt majd kiértékeljük, hogy szakmailag és pénzügyileg mennyire volt hatékony ez a képzési forma, van-e értelme új évfolyamokat indítani. Megnézzük, milyen fejlődési lehetőségek vannak, mire kell jobban figyelni, esetleg miket kell elvetni.

Érdekel a képzés folytatása?

Kövesd be az Akadémia facebook-oldalát, és értesülj az újdonságokról!

Hegedüs Bence on EmailHegedüs Bence on Linkedin
Hegedüs Bence

Címkék

academy, agile, akadémia, angular, backend, developer, fejlesztő, frontend, igyenes oktatás, java, junior, képzés, methodology, nitrowise, soft skill, software developer, training, tréning, végzős


Még érdekelhet ez is...

FinOps: amikor a pénzügyes IT-s lesz. Vagy fordítva?

FinOps: amikor a pénzügyes IT-s lesz. Vagy fordítva?